KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052236
nr 1405 2236
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Oljemålning, "Siestadags". Signerad. Olja på pannå, 28x22, yttermått inklusive ram: 32x26 cm
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:44:25
100 kr
150 kr
300 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred